Biz Kimiz

T-Biyoteknoloji Ltd. Şti. olarak 2012 yıllında Bursa’da kurulmuştur. Konsept olarak rejeneratif tıp alanında medikal cihaz geliştirmeyi ve pazarlamayı benimsemiştir. T-LAB markası ile ürünlerini üretmektedir.

T-LAB markası ile 2014 yılında CE Sınıf IIb sertifikalı ilk yerli PRP Kit’i üretmiş, Ülkemizde bu alanda diğer üreticilerin de oluşmasına önderlik etmiştir. Geçen yıllar içerisinde dünyanın en önemli Kongre ve Fuarlarında bu ürünün pazarlamasını yapmış, bir Türk markası olarak T-LAB PRP Kit’i Türkiye’nin 25 ilinde yerleşik bayileri ile tüm Türkiye’de yaygın kullanımını sağlamış ve dünyanın 30 Ülkesine ihraç etmeyi başarmıştır.

T-LAB 2017 yılında Avrupa dağıtımı için T-LAB B.V. adı ile Hollanda, Amsterdam da yeni bir şirket kurarak ticari faaliyetlerine başlamış, Eindhoven, Hollanda da bir depolama ve sevkiyat alanı oluşturmuştur. Bu sayede Avrupa’daki lojistik ağını güçlendirmiştir.

Ayrıca 2018 yılında T-LAB markasını 50’den fazla ülkede tescilleyerek uluslararası alanda vizyonunu ortaya koymuştur.

Deneyim - 5 Yıl
Ar-Ge - 5 Yıl
Pazarlama - 4 Yıl
Belgelendirme - 4 Yıl
Üretim - 3 Yıl

Bilimsel Araştırmalar

T-LAB, 2012 yılından bu yana kan ve yağ dokularının, doku iyileşmesinde kullanılması üzerine Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen doktor ve firmalarıyla birlikte çalışmaktadır. Hem kendi bünyesinde kurduğu laboratuvarı ile hem de Türkiye’nin önde gelen laboratuvarları ile çalışarak, bilimsel protokoller geliştirilmesine katkı vermekte ve buradan edindiği bilimsel bilgiler ışığında yeni medikal cihazlar geliştirmektedir.

Ar-Ge

T-LAB, edindiği bilimsel tecrübeyi mühendislik ile buluşturarak bilimsel protokollerin klinik alanında kullanımını kolaylaştıran medikal cihazlar geliştirmektedir. Cihazların tasarım aşamasından, katı model haline gelmesi, prototipleşmesi ve performans testlerinin yapılmasına kadar tüm süreçlerini ISO 13485 kalite sistemi kapsamında gerçekleşmektedir.

CE ve Belgelendirme

T-LAB, bünyesinde bulundurduğu kalite uzmanları ile tasarım dosyasından, risk analizi, klinik değerlendirme raporlaması ve performans testlerine kadar tüm süreçleri kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Hem CE belgelendirilmesi hem de FDA, MDSAP, EAC, KFDA, CFDA, SFDA gibi diğer ülke ve bölgelerin belgelendirme süreçlerini takip ederek, ürünlerini farklı ülkelerde satış için belgelendirmektedir. Sürekli iyileştirme kapsamında personellerine düzenli eğitimler vererek yeni regülasyonlara, yani geleceğe hazırlamaktadır.

Üretim

T-LAB, bünyesinde bulundurduğu ISO 8 standartlarındaki temiz odasında blister formlama, yıkama ve paketle işlemleri yapmaktadır. Türkiye’deki partnerleri ile temiz oda şartlarında plastik enjeksiyon, kauçuk ve metal parçaların üretimleri ile sterilizasyon konusunda iş birliği yapmaktadır. Yurtdışında bulunan partnerleri ile de OEM ürünler konusunda çalışmakta ve kendi markası ile birçok ürünün Türkiye ve dünyada pazarlamasını üstlenmektedir.

Pazarlama

T-LAB, dünyanın dört tarafında Türkiye’de ürettiği ürünlerin ve dünyanın önde gelen üreticileriyle yaptığı anlaşmalar dahilinde kendi  adına yaptırdığı OEM ürünlerin tanıtımını yapmaktadır. Düzenli olarak MEDICA-Almanya, AMWC-Monaco, IMCAS-Fransa, EFORT-İspanya, KIMES-Kore, Dubai Derma – Birleşik Arap Emirlikleri kongre/fuar yanı sıra çok sayıda organizasyonda ürünlerini tanıtmaktadır. Türkiye’de Ortopedi, Plastik Cerrahi, Dermatoloji, Fizik Tedavi ve Medikal Estetik alanında yılda ondan fazla kongreye katılmaktadır.

Eğitim

T-LAB, yurtiçi ve yurtdışında düzenlediği bayi eğitimleri ile Türkiye ve dünyada ürünlerinin kullanımı ve pazarlama süreçlerinin geliştirilmesi konusunda ortaklarına eğitimler vermektedir. Ayrıca konusunda uzman doktorlar ile düzenlediği workshoplar ile ürünlerin kullanımı hakkında hekimleri bilgilendirmektedir.