T-LAB Hakkında

T-Biyoteknoloji Ltd. Şti., rejeneratif tıp alanında tıbbi cihaz ve kozmetik ürünler geliştirmek amacıyla 2012 yılında Bursa’da kurulmuştur. Çalışma ilkelerini kalite, güven ve dürüstlük üzerine kurmuş olmanın sonucu olarak sektör liderliğini uzun yıllardır sürdürmektedir.

Başta ”T-LAB” markamız olmakla birlikte sektöründe 20 farklı marka ile üretim gerçekleştirerek; yurt içinde ve yurt dışında katma değerli çözümler sunan, tıpta yeni gelişmeleri yakından takip eden, değişimi yönlendiren, insanı merkezine alan, yerli ve yabancı iş ortaklarının birinci derecede tercih ettiği rejeneratif tıp sektöründe global bir şirkettir.

T-LAB markası ile 2014 yılında Türkiye’nin ilk PRP Kit’i olan T-LAB PRP Kit’ine ve 2020 yılında ise Microlyzer markası ile dünyanın ilk Yağ Dokusundan Mekanik Kök Hücre Ayrıştırma Cihazı‘na CE belgesini alarak üretime başlamıştır. Geçen yıllar içerisinde bu alandaki dünyanın en önemli kongre ve fuarlarında bir Türk markası olarak ülkemizi temsil etmiştir. Türkiye’nin tamamına yayılan bayi ağının yanında 2021 yılı itibari ile 56’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

T-LAB 2019 yılında Avrupa operasyonlarının hızını ve hizmet kalitesini artırmak için T-LAB s.r.o. adı ile Slovakya’da yeni bir şirket kurarak faaliyetlerine başlamış, bu sayede Avrupa’daki lojistik ağını güçlendirmiştir. Ayrıca “T-LAB” markasını 56’dan fazla ülkede tescilleyerek uluslararası alanda vizyonunu ortaya koymuştur.

Deneyim - 10 Yıl
Ar-Ge - 7 Yıl
Pazarlama - 8 Yıl
Belgelendirme - 8 Yıl
Üretim - 6 Yıl
Bilimsel Araştırmalar

Bilimsel Araştırmalar

T-LAB, 2012 yılından bu yana kan ve yağ dokularının, doku iyileşmesinde kullanılması üzerine Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen doktor ve firmalarıyla birlikte çalışmaktadır. Hem kendi bünyesinde kurduğu laboratuvarı ile hem de dünyanın önde gelen laboratuvarları ile çalışarak, bilimsel protokoller geliştirilmesine katkı vermekte ve buradan edindiği bilimsel bilgiler ışığında yeni tıbbi cihazlar geliştirmektedir.

Ayrıca her yıl kendi alanında yapılan bilimsel çalışmalara katkı sağlamak için sponsorluklarda bulunmakta, yıllık bütçesinin %7’sini bu amaca ayırmaktadır.

Ar-Ge

T-LAB, edindiği bilimsel tecrübeyi mühendislik ile buluşturarak bilimsel protokollerin klinik alanında kullanımını kolaylaştıran tıbbi cihazlar geliştirmektedir. Cihazların tasarım aşamasından, katı model haline gelmesi, prototipleşmesi ve performans testlerinin yapılmasına kadar tüm süreçlerini ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi kapsamında gerçekleşmektedir.

CE ve Belgelendirme

T-LAB, bünyesinde bulundurduğu kalite uzmanları ile tasarım dosyasından, risk analizi, klinik değerlendirme raporlaması ve performans testlerine kadar tüm süreçleri kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Hem CE belgelendirilmesi hem de FDA, MDSAP, EAC, KFDA, CFDA, SFDA gibi diğer ülke ve bölgelerin belgelendirme süreçlerini takip ederek, ürünlerini farklı ülkelerde satış için belgelendirmektedir. Sürekli iyileştirme kapsamında personellerine düzenli eğitimler vererek yeni regülasyonlara, yani geleceğe hazırlamaktadır.

Üretim

T-LAB, bünyesinde bulundurduğu iki adet ISO 8 standartlarındaki temiz odasında plastik enjeksiyon ile PET, PC ve PP ürünlerin üretimi, vakumlu tüp dolum ve montaj, ultrasonik kaynak, blister formlama, silikonlama, tampon baskı, yıkama, kurutma, polimer jel üretme, dozajlama, poşetleme, blister kapatma, paketleme ve etiketleme işlemleri yapmaktadır. Ayrıca etilen oksit ve buhar sterilizasyon işlemlerinin tamamını kendi tesisinde yapmaktadır. Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerindeki partnerleri ile silikon, kauçuk ve metal parçaların üretimleri konusunda iş birliği yapmaktadır. Yurt dışında bulunan partnerleri ile de OEM ürünler konusunda çalışmakta ve kendi markası ile birçok ürünün Türkiye ve dünyada pazarlamasını üstlenmektedir.

Pazarlama

T-LAB, dünyanın dört bir yanında, Türkiye’de ürettiği ürünlerin ve dünyanın önde gelen üreticileriyle yaptığı anlaşmalar dahilinde kendi  adına ürettirdiği OEM ürünlerin tanıtımını yapmaktadır. Düzenli olarak MEDICA-Almanya, AMWC-Monaco, IMCAS-Fransa, EFORT-İspanya, KIMES-Kore, Dubai Derma – Birleşik Arap Emirlikleri kongre/fuar gibi etkinliklerin yanı sıra çok sayıda organizasyonda ürünlerini tanıtmaktadır. Türkiye’de Ortopedi, Plastik Cerrahi, Dermatoloji, Fizik Tedavi ve Medikal Estetik alanında yılda ondan fazla kongreye katılmaktadır.

Eğitim

T-LAB, yurtiçi ve yurtdışında düzenlediği bayi eğitimleri ile Türkiye ve dünyada ürünlerinin kullanımı ve pazarlama süreçlerinin geliştirilmesi konusunda ortaklarına eğitimler vermektedir. Ayrıca konusunda uzman doktorlar ile düzenlediği workshoplar ile ürünlerin kullanımı hakkında hekimleri bilgilendirmektedir.