fbpx
Haberler

T-LAB Kurucusu ve CEO’su Timur Veysel Doğruok, 11 Yıllık Rejeneratif Tıp Yolculuğunu MediaCat’e Anlattı

MediaCat Ekim ayı sayısında Şirket CEO’ muz Timur bey konuktu.

T-LAB Kurucusu ve CEO’su Timur Veysel Doğruok, 11 Yıllık Rejeneratif Tıp Yolculuğunu MediaCat’e Anlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını kutlarken, T-LAB rejeneratif tıp alanında sektöre yön vermeye devam ediyor.

T-LAB ailesi olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümünü büyük bir coşku ve gurur içinde kutluyoruz. Bu özel dönemde, ülkemizin değerlerine ve yenilikçi ruhuna bir saygı olarak, T-LAB’i, “Cumhuriyet’in markası” olarak tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı bu yolda, bilimin ışığında Türkiye’ye ve Cumhuriyet’e yakışır başarılı bir marka olmanın gururunu yaşıyoruz.

T-LAB’İN DOĞUŞU VE REJENERATİF TIPTAKİ YERİ

2012 yılında Türkiye’de rejeneratif tıp alanında tıbbi cihaz ve kozmetik ürün-ler geliştirmek üzere yolculuğuna başlayan T-LAB, bugün 20’den fazla farklı markanın üretim, pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Bu sayede T-LAB ürünleri 70’ten fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Şirketin kurucusu ve lideri Timur Veysel Doğruok, rejeneratif tıbbın geleceği hakkındaki vizyonunu hayata geçirmek, yüksek kalitede güvenli, yenilikçi çözümler üretmek için T-LAB’i kurarak Türkiye’de bir ilke imza attı. Rejeneratif tıp alanında kit ve cihaz üreticisi olan T-LAB, kurulduğu zamandan bugüne Türkiye’deki liderliğini koruyor.

T-LAB’in ilk büyük başarısı, Türkiye’de tıbbi cihaz olarak sertifikalandırılan ilk PRP (Platelet Rich Plasma) Kit’in geliştirilmesiydi. T-LAB PRP Kit birçok alanda kullanılmakta olup, hastaların yaşam kalitesini artırmada önemli bir role sahip.
T-LAB aynı zamanda SVF (Stromal Vascular Fraction) Kit’i geliştirerek bu alandaki protokolleri yeniden tanımladı. Yüksek verimli SVF Kit protokolleri sayesinde doktorlar daha fazla hastaya ulaşabilirken, hastalar da daha etkili tedavi avantajlarından faydalanabilme imkânı buldu.

T-LAB sadece Türkiye’de değil, uluslararası arenada da büyük bir etki yarattı. Doğruok, International Association of Stem Cells and Regenerative Medicine’in yönetim kurulu üyeliği gibi önemli görevlerde yer aldı. Ayrıca, Imcas Kongresi’nde yaptığı konuşmalar, Imcas Academy tarafından onurlandırıldı. Bu, T-LAB’ın sadece Türkiye’de değil tüm dünyada etkili, güvenilir ve tanınmış bir marka haline gelmesini sağladı.
T-LAB, Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine ve yenilikçi ruhuna uygun vizyonuyla Türkiye’nin alanında lider markası olmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında T-LAB gibi markalar, ülkemizin ilerlemesine ve dünya sahnesindeki etkisine katkıda bulunmaya devam ediyor.

TİMUR VEYSEL DOĞRUOK’UN GÖZÜNDEN

T-LAB’de amacımız, dünyanın en büyük, en prestijli ve en etkili rejeneratif tıp firması olmak. Sadece tıbbi cihaz üretmekle kalmayıp, hastaların hayatlarına olumlu anlamda dokunmayı hedefliyoruz. Bu vizyon bizi her zaman en iyisi olmak ve daha iyisi için çalışmak adına canlı tutuyor.
Ayrıca yaptığımız çalışmalar, geliştirdiğimiz protokoller sayesinde bilimsel literatüre katkıda bulunmuş olmanın gururunu da yaşıyoruz. En önemlisi, sınırsız bir zaman diliminde, bu mirasın geleceğe taşınacağını bilmek heyecan verici.
Bu alana yeni girecek olan doktorlara rejeneratif tıbbı tanıtmak, ilerlediğimiz yolu aktarmak ve gelişimin bir parçası olmalarını sağlamak için T-LAB Academy’yi kurduk. T-LAB Academy, sağlık alanında sürekli öğrenmeyi teşvik eden ve bilimsel bilgiyi paylaşmayı destekleyen bir oluşum olarak, T-LAB’ın rejeneratif tıp alanındaki liderliğini pekiştirmesine yardımcı oldu. T-LAB Academy’mizde eğitim alan doktorlar, kazandıkları bilgi ve deneyimleri kendi alanlarında paylaşarak, rejeneratif tıbbın gelişimine katkı sağlayan liderlere dönüşebiliyorlar. Bu şekilde geleceğin, alanlarında lider hekimlerini de eğiterek güzel bir bilgi döngüsü oluşturmayı hedefliyoruz.

T-LAB olarak sadece 11 yılda sektörde bu denli yüksek prestij ve güven inşa etmekten gurur duyuyoruz. Türkiye’nin rejeneratif tıp alanındaki lider markası olarak, bilimsel doğruluk, güven ve etkinlik ilkeleriyle hareket etmeye devam edeceğiz. Bizimle bu yolda ilerleyen herkese teşekkür ederiz.