fbpx

EXOMINE

GENÇLİK

HÜCRELERİNDE SAKLI

OTOLOG TROMBOSİT

KAYNAKLI EKSOZOMLARDAN

ZENGİN PLAZMA

Exomine Nedir?

Exomine, PRP’nin içerisinde bulunan trombosit ve eser miktardaki diğer kan hücrelerini strese sokarak milyarlarca vezikül salgılanmasını sağlar. Aynı zamanda özel protokolü ve cihazları ile trombositleri aktive ederek, trombosit kaynaklı eksozomlardan zengin bir plazma sunar.

Estetik, Ortobiyolojik ve Terapötik uygulamalarda geniş kullanım alanına sahip olan EXOMINE, cilt rejenerasyonunda, saç dökülmelerinde, leke tedavilerinde, eklem ve bağ doku tedavilerinde, kapanmayan yaralar gibi birçok alanda etkili sonuçlar elde etmeyi sağlar.

mRNA: Hedef hücrelere genetik bilgi transferini sağlayarak, hücreler arası iletişimde ve genetik materyal alışverişinde önemli bir rol oynamaktadır.

miRNA: Gen ekspresyonunu düzenleyerek protein sentezini kontrol eder. Hücre farklılaşması, gelişimi ve kontrolü gibi biyolojik süreçlerde etkilidir.

Protein: Hücreler arası iletişimi ve düzenlemeyi sağlar.

EXOMINE TEKNOLOJİSİNİ KEŞFEDİN!
886e87c5-43be-4ec3-a48b-18cf1e47db33

Microlyzer Bıçak Teknolojisi

Microlyzer 600µm, özel tasarım bıçakları ve yapısı ile kan hücrelerini strese sokarak milyarlarca vezikül salgılanmasını sağlar aynı zamanda trombosit hücrelerinin aktivasyonunda da önemli rol oynamaktadır.

~ai-fb8e618b-db43-43fd-ad1d-45356a204330_

Gelişmiş PRX Tüp

T-LAB, uzman Ar-Ge ekibi ve alanında uzman hekimler ile çalışarak, belirli boyut ve ağırlıktaki kan hücrelerinin vezikül salınımının arttırılması için yapmış olduğu çalışmalar sonucunda patentli özel tasarım “Gelişmiş PRX Tüp” ürününü çıkarmıştır. Özel iç tasarımı sayesinde hücrelerin milyarlarca vezikül salgılamasını, trombosit hücrelerinin aktive olmasını ve eser miktardaki diğer kan hücrelerin dibe çökmesini sağlar.

Otolog Sistem

Güvenli ve Etkili

EXOMINE, T-LAB’ın otolog sistemler üzerinde ki profesyonelliği ve güvenilirliği sonucu uzun yıllar süren ar-ge çalışmaları ile son haline kavuşmuştur. Hızlı ve etkili bir sonuç veren Exomine, kullanıcılara otolog ve güvenli bir sistem sunmaktadır.

Hastanın kendi kan dokusundan elde edilen otolog bir sistem olduğu için enjeksiyon sonrası alerjik reaksiyon riski bulunmamaktadır.

Exomine rna
Milyarlarca Vezikül, Optimum Boyut, Yüksek Canlılık!
Vezikül-min

EXOMINE, T-LAB’ın gerçekleştirmiş olduğu cihaz ve protokol çalışmaları sonucunda, mL’de yaklaşık olarak 4-5 milyar vezikül sayısına ulaşır. Son ürünü yaklaşık olarak 5cc olan EXOMINE, kullanıcılarına ortalama 25-30 milyar vezikül sunarak alanındaki en yüksek vezikül sayısını sunar.

Veziküllerin eksozom olarak tanımlanabilmesi için boyutlarının 30-150nm arasında olması, ilgili CD markerları ile analiz edilmesi ve canlılığın yüksek olması gerekmektedir. EXOMINE ile yapılan çalışmalar doğrultusunda ortalama vezikül boyutunun 116nm olduğu, ilgili CD markerları ile yapılan analizler sonucunda veziküllerin %98’inin tombosit kaynaklı eksozom olduğu ve canlılığın ise %99 oranında olduğunu tarafsız laboratuvar sonuçları ile kanıtlamıştır.

Her Vezikül Eksozom Değildir

Kanıtlanmış Protokol

Nanosight NS300 NTA Sonuçları

EXOMINE-Web-Gorselleri-05-1

FTLA Concentration 7 Size graph for Experiment: Çizgili Tube EV 1-200 (Ölçümler Yeditepe Üniversitesi Biyosidal ve Arge Laboratuvarlarında gerçekleştirilmiştir.)

Flow Sitometri Sonuçları

CD9 (Platelet) : %99,6
CD45 (Pan Lökosit Belirteci) : %0,3
CD41 (Platelet GPIIb, IIb İntegrin) : %99,4
CD61 (Platelet glycoprotein GPIIIa) : %98,6
CD81 (Anti-proliferatif antijen 1 için hedef [TAPA-1]) : %98,5
7 AAD : %98,9

İmmünfenotipik ölçümler, Beckman Coulter DxFLEX Akım Sitometri (flow cytometry) sistemi ve değerlendirmede CytExpert DxFLEX yazılım programı kullanılarak çalışılmıştır. (Ölçümler Özel Deren Laboratuvarı’nda gerçekleştirilmiştir.)

4.5×109 partikül/mL,

Ortalama Boyut: 116.6nm

Yapılan çalışmalar sonucunda, EXOMINE Kit ile 4.5×109 partikül/mL adet vezikül elde edildiği, ortalama vezikül boyutunun 116.6 nm olduğu, ilgili CD markerları ile yapılan analizler sonucunda veziküllerin %98’inin eksozom kaynaklı olduğu ve canlılığın ise %99 oranında olduğunu tarafsız laboratuvar sonuçları ile kanıtlamıştır.

EXOMINE Her Branşta Öncü

Kullanım Alanları

AESTHETICS

EXOMINE, Estetik ve Plastik Cerrahi, Dermatoloji, Medikal Estetik alanlarında geniş kullanım potansiyeline sahiptir. Yumuşak doku iyileşmelerini sağlamak amacıyla cilt ve yağ dokusu ile kombinasyonlarda, bölgesel olarak doku kalitesinin iyileştirilmesi, doku parlaklığının kazanılması, elastin ve kolajen sentezinin arttırılarak kırışıklıkların giderilmesinde ve saç dökülmelerinde sıklıkla kullanılır. Dermatolojide özellikle cilt gençleştirme, kırışıklıkların giderilmesi, çatlak ve leke tedavilerde kullanılmaktadır. EXOMINE, zayıflamış saçlar için bölgede saç köklerinin kalınlaşmasını, hacimli hale gelmesini ve köklerin büyümesini sağlar ve saç ekimi sonrası yaygın olarak kullanılmaktadır.

ORTHOBIOLOGICS

EXOMINE, Ortopedi ve Fizik Tedavi alanındaki en önemli kullanım amacı; ağrının hafifletilmesi, ilaç enjeksiyonunun ve cerrahi girişimleri gerektiren uygulamaları azaltmasıyla birlikte hastaların günlük yaşamlarına rahat bir şekilde devam edebilmesine olanak sağlamaktadır. Genel olarak tendinoz (hücre seviyesinde, kronik olarak tendon hasarları), bağ ve bağ doku hasarlarının iyileştirilmesi, fibroz bağlantılı doku olarak bilinen fascia’nın (plantar fasciitis) ve aşil tendon hasarlarındaki, kıkırdak hasarlarındaki ve kemik ile ilgili hasarlardaki olumlu etkisi (BMSCs kombinasyonları) sebebiyle sıklıkla kullanılmaktadır.

THERAPEUTICS​

Yara bakımında; damar yetmezliğe bağlı yaralar, travma zemininde açılmış (kanser olmaması kaydıyla) yaralar veya şeker yaralarında olduğu gibi ameliyat seçeneklerinin kısıtlı olduğu veya ameliyat başarı oranının düşük olduğu durumlarda EXOMINE ile başarılı sonuçlar alınabilmektedir.
Göz bilim olarak bilinen Oftalmoloji’de EXOMINE özellikle, Kornea Ülseri ve Kuru Göz sendromu durumlarında kullanılır. Ancak örneğin, kuru göz sendromunda, enjeksiyon metodu yerine, hazırlanan EXOMINE damlatma yöntemi ile uygulanmaktadır. Kornea ülserlerinde de EXOMINE’ın enflamasyonu önlemede yardımcı olduğu bilinmektedir.
Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi’de EXOMINE, yumuşak dokuda olduğu kadar kemik ve sert dokunun stimülasyonunda da etkilidir. Diş etlerinden, çene kemiği osteonekrozuna kadar birçok alanda klinik olarak kullanılır.