fbpx
Blog

T-LAB PRP KİT ile Cilt Gözenek Tedavisi Nasıl Olur?

T-LAB PRP KİT ile Cilt Gözenek Tedavisi

T-LAB PRP KİT ile Cilt Gözenek Tedavisi Nasıl Olur?

Cilt gözenekleri, genç ve sağlıklı bir cildin temelini oluşturur. T-LAB PRP KİT, cilt gözenekleri üzerinde etkileyici bir tedavi yöntemi sunar. Geniş gözeneklerden göz altı bölgelerine, cilt lekelerinden cilt gençleştirme işlemlerine kadar T-LAB, cilt bakımına dair en yenilikçi olanakları sağlar. Sağlıklı bir cilt için atılacak adımları T-LAB’ın özel tedavi yöntemi ile keşfetmek için blog makalemizi okumaya devam edin!

T-LAB PRP KİT ile Cilt Gözenek Tedavisi

T-LAB PRP KİT ile Cilt Gözenek Tedavisi, ciltteki gözenekleri küçültmek ve cildi yenilemek için kullanılan bir yöntemdir. PRP KİT, kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zengin plazma (PRP) elde edilmesini sağlayan özel bir kit ürünüdür. PRP, ciltteki kolajen üretimini artırarak, cildin sıkılaşmasını, nemli olmasını ve parlak görünmesini sağlar. 

T-LAB PRP KİT ile cilt gözenek tedavisi yetkili doktorlar ve uzmanlar tarafından kliniklerde gerçekleştirilir. Medikal uzmanların uygulayabileceği birkaç adımda PRP KİT ile cilt gözenek tedavisi mümkündür.

Öncelikle kişiden 8-10 ml kan alınır ve PRP KİT’in içindeki özel tüpe konulur. Tüp, yine T-LAB markasını ve uzmanlığını taşıyan santrifüj cihazına yerleştirilir ve 5 dakika boyunca döndürülür. Bu sayede kanın bileşenleri ayrıştırılır ve trombositten zengin plazma elde edilir.

Elde edilen PRP, steril PRP şırınga ile tüpten alınır ve ciltte sorunlu olan bölgelere minik iğneler yardımıyla enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi yaklaşık 15-20 dakika sürer.

T-LAB PRP KİT ile Cilt Gözenek Tedavisi; tek başına veya fraksiyonel lazer, fraksiyonel radyofrekans, kimyasal peeling gibi diğer cilt gençleştirme yöntemleri ile kombine edilebilir. Bu sayede tedavinin etkinliği ve kalıcılığı artar. PRP KİT ile Cilt Gözenek Tedavisi, 2-4 hafta ara ile 3-6 seans şeklinde uygulanabilir. Tedavinin etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genellikle 2-3 ay sonra görülmeye başlar. Tedavinin etkisi ise uzun ömürlüdür. 

PRP enjeksiyonu sonrası ciltte kızarıklık, şişlik veya morluk oluşabilir. Bu yan etkiler genellikle birkaç gün içinde geçer. Ciltte enfeksiyon riskini azaltmak için güneşten korunmak, makyaj yapmamak ve cildi temiz tutmak gerekir.

T-Lab PRP KİT ile Cilt Gözenek Tedavisi, ciltteki gözenekleri küçültmek, cildi sıkılaştırmak, nemlendirmek ve parlaklaştırmak için etkili ve güvenilir bir yöntemdir. PRP Cilt tedavisi ile lekelerin nasıl ortadan kaldırıldığını merak ediyorsanız PRP Cilt Tedavisi ile Lekeler Artık Kaderiniz Değil!  başlıklı blog yazımızı okumanızı tavsiye ederiz! 

T-LAB PRP KİT ile Cilt Gözenek Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

T-LAB PRP KİT, cilt gözenek tedavisinde bir dönüm noktası olarak kabul edilir ve bir dizi fayda sunar:

  • Gençleştirici Etki: T-LAB PRP KİT, cildin gençleşmesini destekleyen büyüme faktörleri içerir. Cildin; genç, taze ve canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
  • Gözenek Sıkılaştırma: PRP cilt bakımı, cildin genişlemiş gözeneklerini sıkılaştırarak daha pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Cildin, daha homojen ve rahatlatıcı bir görünüm kazanmasını sağlar.
  • Cilt Tonu Dengeleme: T-LAB PRP KİT, cilt tonunu eşitleyerek renk düzensizliklerini azaltabilir. Cildin, daha dengeli ve aydınlık bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
  • Leke Azaltma: PRP cilt bakımı, cilt lekelerinin azalmasına katkıda bulunabilir. Ciltteki pigmentasyon problemlerini hafifletir ve daha eşit bir cilt tonu sağlar.
  • Cilt Yenileme: T-LAB PRP KİT, cildin kendi yenileme sürecini destekler.Hasar görmüş hücrelerin onarılmasını ve cildin genel sağlığının iyileşmesini sağlar.
  • Doğal ve Kişiselleştirilmiş Tedavi: PRP, hastanın kendi kanından elde edildiği için doğal ve kişiselleştirilmiş bir tedavi seçeneği sunar. Alerji riskini en aza indirir ve cilde uyumlu bir yaklaşım sağlar.

Görüleceği üzere T-LAB PRP KİT ile cilt gözenek tedavisi, genç ve sağlıklı bir cilt görünümü için günümüzde etkili ve güvenilir bir çözüm sunar.

T-LAB PRP KİT Cilt Gözenek Tedavisi İçin Sıkça Sorulan Sorular 

T-LAB PRP KİT Cilt Gözeneklerine Uygulanır Mı?

PRP kişinin kendi kanından elde edilen trombositleri içerdiği için cilt uygulamalarında ve cilt problemlerinde kullanılmaktadır. Gözeneklere uygulanmasında bir sakınca yoktur.

T-LAB PRP KİT Uygulaması Cilt Gözeneklere Nasıl Etki Eder?

PRP içerdiği büyüme faktörleri sayesinde ciltte uygulandığı bölgede cilt altındaki kanallara yerleşir. Elastin, kolajen ve fibronektin üretimini destekleyerek gözeneklerin iyileşmesini sıkılaşmasını sağlar. Dermapen ve mezoterapi gibi tedavilerle de kombine halde kullanılması durumunda etkinliği ve iyileşme süreci hızlandırılabilir.

Gözenek Tedavisi İçin Kaç Seans T-LAB PRP KİT Kullanılmalıdır?

PRP cilt uygulamalarında 2 haftada bir olacak şekilde maksimum 8 seansa kadar uygulanabilir. Ancak, hastanın durumuna göre seans tekrarı doktor kararıyla artırılabilir ya da azaltılabilir. Minimum seans tekrarı ise 3 olmalıdır.