fbpx
Blog

PRP’nin Genital Bölgedeki Kullanımı

website_blog_sayfagorselleri_05

PRP’nin Genital Bölgedeki Kullanımı

Yaşlanma, gebelik, hormonal değişimler, epilasyon uygulamaları vb. sebeplerle dış genital bölge olan vulvada hiperpigmentasyon yani renk değişikliği görülebilir. PRP içerdiği büyüme faktörleri ve proteinler sayesinde bölgedeki dokuların canlılığını artırır ve yenilenmesini sağlayarak renk açılmasını sağlar.

Ek olarak, klitoris binlerce sinir içeren hassas bir bölgedir ve bu sinirlerin yeterince uyarılmasıyla orgazm gerçekleşir. Klitorise ve G noktasına enjekte edilen PRP içerisinde bulunan trombositler dolaşıma katılarak sinirleri besler ve kanlanmayı artırır. Böylece bölge duyarlılığı artar ve orgazm daha kolay gerçekleşir.

G noktası vajinanın diğer bölgelerine göre hassasiyetin ve duyarlılığın yüksek olduğu, kadın haz alma noktasıdır. Bu nokta kadın orgazmı için önemlidir. G noktasına PRP yaparak bölgenin duyarlılığını artırıp; orgazmı kolaylaştırmayı ve arttırmayı hedefleyen işleme G-Shot denir. Bu işlem klinik ortamda, lokal anestezi ile gerçekleştirilen acısız ve basit bir işlemdir.