fbpx
Blog

 

T-LAB EXOMINE

 

T-LAB’in Çığır Açan Yeni Ürünü EXOMINE Hazır! 

Otolog Trombosit Kaynaklı Eksozomlardan Zengin Plazma teknolojisinde Estetik, Ortobiyolojik ve Terapötik Harikası EXOMINE yenilikçi çözümler Sunuyor!

Rejeneratif tıp alanının yenilikçi T-LAB Ar-Ge ekibinin titiz çalışmalar sonucunda imza attığı EXOMINE 2024 yılının ilk çeyreği kapsamında alanının uzmanları ile buluşmaya hazır. 

EXOMINE NEDİR?

Exomine Kit, PRP’nin içerisinde bulunan trombosit ve eser miktardaki diğer kan hücrelerini strese sokarak milyarlarca vezikül salgılanmasını sağlar. Aynı zamanda özel protokolü ve cihazları ile trombositleri aktive ederek, trombosit kaynaklı eksozomlardan zengin otolog bir plazma sunar.

Estetik, Ortobiyolojik ve terapötik uygulamalarda devrim niteliğinde bir ürün olan EXOMINE, cilt rejenerasyonunda, saç dökülmelerinde, leke tedavilerinde, ekle ve bağ doku tedavilerinde, kapanmayan yaralar gibi bir çok alanda etkili sonuçlar sağlamayı hedefliyor.

Estetik alanda; Cilt Rejenerasyonu alanında gerekli kolajen ve elastin üretimini uyaran ve bu sayede ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltarak cildin gençleşmesine katkıda bulunur, leke tedavilerine yönelik de geliştirilen EXOMINE; akne izleri, güneş lekeleri ve egzama gibi durumlarda hızlı onarım ve rejenerasyonu destekler ayrıca saçlı dokuyu besleyerek saç dökülmelerini durdurur ve saç folikül kök hücrelerini uyararak saç kalitesini de artırır.

Ortobiyolojik alanda; Eklem ve bağ doku hasarlarının giderilmesinde güçlü bir faktör olan Exomine, hücreler arası sinyalizasyon ve hücreleri uyarma görevi sayesinde sinoviyal sıvının arttırılmasında, eklem ve bağ dokusunu güçlendirerek hasarların onarılmasında önemli rol oynamaktadır.

Terapötik alanda; Estetik ve Ortobiyolojij alanların dışında tedavi edici ve iyileştirme alanlarının çoğunda kullanılan Exomine Kit, yüksek eksozom sayısı ve canlılığı ile hastaların daha hızlı iyileşmesi ve günlük yaşamlarına devam edebilmesi için üretilmiştir. Kapanmayan yaralar, çene eklem rahatsızlığı gibi birçok terapötik alanda kullanılmaktadır.

EXOMINE: Otolog Sistem, Milyarlarca Vezikül, Optimum Boyut, Yüksek Canlılık 

T-LAB, uzman ar-ge ekibi ve alanında uzman hekimleri ile yürütmüş olduğu çalışmalar doğrultusunda Otolog Trombosit Kaynaklı Eksozomlardan Zengin Plazma kiti olan EXOMINE’ı çıkardı. Yaklaşık olarak 4 yıl süren çalışmalar doğrultusunda ürünün güvenilir ve etkili sonuç vermesi için gerekli olarak laboratuvar sonuçlarını elde ederek bunu defalarca kanıtladı.

Otolog Sistem EXOMINE!

T-LAB geliştirmiş olduğu ve devam eden ar-ge çalışmaları doğrultusunda otolog sistemlerin güvenirliğini ve bu konudaki profesyonelliğini birleştirerek, EXOMINE ürünün otolog bir sitem olması üzerine çalışmalarını gerçekleştirdi, bu konuda alanında uzman hekimlerinde görüşünü alarak otolog sistemin daha güvenilir ve etkili olacağına karar veren T-LAB, EXOMINE ürününü değerli kullanıcılarına sundu.

Milyarlarca Vezikül, Optimum Boyut, Yüksek Canlılık!

T-LAB, gerçekleştirmiş olduğu ve hala devam eden cihaz ve protokol çalışmaları doğrultusunda milyarlarca vezikül sayısına ulaştı, mL’de yaklaşık olarak 20 milyar vezikül elde eden EXOMINE ürünü alanında zirveye yerleşmiş oldu.

Son ürünü yaklaşık olarak 5cc olan EXOMINE Kit, kullanıcılarına 100 Milyar vezikül sunuyor, bu sayı alanında ki rakip ürünler arasında en yüksek vezikül sayısı olarak gösterilmekte.

Yüksek vezikül sayısı her şey demek değildir, elde edilen veziküllere eksozom diyebilmek için boyutlarının 80-120nm arasında olması, ilgili CD markerları ile analiz edilmesi ve canlılığın yüksek olması gerekmektedir. EXOMINE ürünü ile yapılan çalışmalar doğrutusunda ortalama vezikül boyutunun 116nm olduğu, ilgili CD markerları ile yapılan analizler sonucunda veziküllerin %95’inin tombosit kaynaklı eksozom olduğu ve canlılığın ise %97 oranında olduğunu tarafsız laboratuvar sonuçları ile kanıtlamıştır.

EXOMINE’nin Teknolojisi: Gençlik Hücrelerinde Saklı! 

EXOMINE Kit, PRP’nin içerisindeki trombosit ve diğer kan hücrelerini strese sokarak milyarlarca vezikül salgılanmasını sağlar. Özel protokol ve cihazları ile trombositleri aktive ederek, trombosit kaynaklı eksozomlardan zengin otolog bir plazma sunar. Bu eksozomlar, mRNA, miRNA ve protein gibi biyolojik süreçlerde önemli rol oynayan bileşenleri içerir.

EXOMINE Teknolojisiyle Tanışın!

Innovative PRX Tüp Tasarımı ile Microlyzer Bıçak Teknolojisi aynı üründe buluştu. 

T-LAB, kendine özgü ve etkili bir yaklaşım olan EXOMINE teknolojisini geliştirdi. Bu inovasyon, Microlyzer Biçak Teknolojisi ve Gelişmiş PRX Tüp ile bir araya getirilmiştir.

Microlyzer Bıçak Teknolojisi:

Microlyzer 600μm özel tasarım bıçakları ve benzersiz yapısı ile kan hücrelerine etki ederek, milyarlarca vezikül salgılanmasını tetikler. Bu benzersiz teknoloji, kan hücrelerinin özel bir stres altında sokarak, doku rejenerasyonu için gerekli olan eksozomların hücreler tarafından üretilmesini sağlar.

Gelişmiş PRX Tüp:

T-LAB’ın uzman Ar-Ge ekibi, belirli boyut ve ağırlıktaki kan hücrelerinin vezikül salınımını artırmak ve trombosit hücrelerini mekanik olarak aktive etmek amacıyla yoğun çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çabaların ürünü olarak, patentli özel tasarım Gelişmiş PRX Tüp ortaya çıktı. Tüp, özel iç tasarımı sayesinde hücrelerin milyarlarca vezikül salgılamasını, trombosit hücrelerinin aktive olmasını ve diğer kan hücrelerinin dibe çökmesini sağlar. Bu da rejeneratif sürecin etkinliğini artırarak daha başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak tanır.

EXOMINE Teknolojisi, Microlyzer Bıçak Teknolojisi ve Gelişmiş PRX Tüp ile birleşerek, trombosit kaynaklı eksozomlardan zengin otolog plazma uygulamalarında yeni bir çığır açacak. T-LAB’ın sağlık sektöründeki liderliği, inovatif çözümleri ve sürekli gelişen teknolojisiyle öne çıkan EXOMINE ürünü 2024 yılı itibariyle daha etkili ve verimli rejeneratif tedavilerin kapılarını aralayacak. 

T-LAB’in Rejeneratif Mirası ve Çığır Açan EXOMINE Teknolojisi 

T-LAB, 2012 yılından bu yana rejeneratif tıp alanında öncü bir rol oynayarak dünya genelinde 2 milyonun üzerinde PRP uygulamasına imza atmıştır. Türkiye’nin lider PRP kit üreticisi olan T-LAB, büyük bir heyecan ve özveri ile geliştirdiği EXOMINE teknolojisini 2023’ün son çeyreğinde hayata geçirdi. Artan talep doğrultusunda sürdürülen Ar-Ge çalışmaları ve titiz test süreçleri sonucunda EXOMINE, rejeneratif tıp dünyasında bir dönüm noktası olacak biçimde tasarlandı.

Sene içerisinde yapılan yoğun Ar-Ge çalışmaları ve alanının uzman hekimleri ile birlikte gerçekleştirilen aşamalar, EXOMINE’in etkileyici özelliklerini ortaya çıkardı. Microlyzer Bıçak Teknolojisi ve Gelişmiş PRX Tüp’ün birleşimi, T-LAB’in tartışılmaz kalitesini taşıyan yenilikçi bir teknolojiyi de ortaya çıkardı. 

Tamamlanan test aşamaları, EXOMINE’in üst düzey kalite ve performans standartlarını karşıladığını gösterdi. T-LAB, bu başarıyı global bir çerçevede duyurarak, 2024’ün ilk çeyreğinde EXOMINE’i kullanıma sunma kararı aldı. 

EXOMINE’in, gelişmiş PRP Kit, Non-Enzimatik SVF Kit ve diğer T-LAB ürünleriyle uyum içinde çalışması, sağlık profesyonellerine geniş bir yelpazede kullanım avantajları sunacak. 

EXOMINE ile T-LAB, PRP uygulamalarında yeni bir dönemi başlatarak 2023 sonunda imza attığı yeni ürünü ile estetik, ortobiyolojik ve terapötik alanda çözümler sunmaya devam ediyor. Türkiye’nin rejeneratif tıp sektöründeki lider markası olan T-LAB, EXOMINE ile bir kez daha inovasyon ve kaliteyi bir araya getiriyor. Yenilikçi teknolojiler ve kaliteli ürünleriyle T-LAB, sağlık profesyonellerine ve hastalara yönelik çözümlerde 2024 liderliğini sürdürmeye devam edecek.